Heidelberg Illuminated
Vanaf de brug kijk ik naar de ondergaande zon. Het koelt langzaam af. Het was een warme zomerdag in september, maar nu wordt het toch wat fris. Gelukkig heb ik een jasje in mijn tas. Hoewel het best al druk is op de brug, weet ik dat ik nog een paar uur moet wachten. Waarop? Op Heidelberg Illuminated!
Vuurwerk tijdens Heidelberg Illuminated
Heidelberg Illuminated
Het kasteel van Heidelberg is goed te zien vanaf de brug. Eigenlijk is het kasteel goed te zien vanuit de hele stad. Dit slot zal samen met de oude brug het decor vormen van een spektakel met licht en vuurwerk. Vroeg in de avond stroomt de stad vol met mensen. Iedereen doet zijn best om een goed plekje te bemachtigen. Jong en oud zijn op de been, vooral inwoners van de stad en mensen uit de omgeving.
De oude brug vormt het decor van Heidelberg Illuminated
Schloss Heidelberg
Schloss Heidelberg is een van de beroemdste kasteelruïnes van Duitsland. In de 13de eeuw is begonnen met de bouw van Schloss Heidelberg. Een paar eeuwen later wordt er om het kasteel een fraai park aangelegd. Het wordt een sprookjesachtig verblijf op een heuvel midden in van weelderige tuinen met uitzicht over de stad. Hoe romantisch!
Je zou denken Fransen beter zijn in romantiek dan Duitsers, maar dat geldt niet voor het romantische plaatje wat hoort bij het kasteel. In 1689 werd het Schloss Heidelberg veroverd door de Fransen en in brand gestoken.
Schloss Heidelberg brandt opnieuw
De jaren verstreken. Het kasteel wordt deels hersteld, maar kort daarna weer door bliksem verwoest. Er is geen geld om de brandschade te herstellen, en ook de rest van het slot raakte meer en meer in verval. Er lijkt een eind te komen aan het romantische sprookje. Ruimten die nog een dak bezitten worden ingenomen door arbeiders en vinden zo een nieuwe functie.
Schloss Heidelberg wordt behouden zoals het is. De ruïnes blijven ruïnes en de delen die intact zijn blijven intact. Een bijzondere manier van conservatie.
Vuurwerk vanaf de oude brug van Heidelberg
De geschiedenis nagespeeld in licht en vuurwerk
Drie keer per jaar vindt Heidelberg Illuminated plaats. Een knal, vuurwerk op de berg. Het kasteel wordt rood verlicht, alsof het in brand staat. Meteen daarna verplaats het lichtspektakel naar de oude brug. Daar is meer vuurwerk.
Heidelberg Illuminated trekt vele toeristen, maar ook de lokale bevolking trekt uit. Jong en oud verzamelen zich op de brug en langs de oevers van de Neckar. Een straatverkoper biedt fris en bier aan (thee zou lekkerder zijn geweest). Een stukje verderop worden hotdogs en curryworst verkocht.
De drukte heeft wat weg van Koningsdag in Utrecht.
En dan, nog een knal, en dan is het over. Het hele spektakel duurt maar een kwartier.
Een laatste knal en Heidelberg Illuminated is voorbij...
Meer lezen?
- Doen in Heidelberg
- De mooiste burchten en kastelen in Duitsland
- Lees meer over Duitsland
- Tips voor het fotograferen van vuurwerk