Eten en slapen in Valencia
Spanje, het land van de tapas. Waar moet je echt eten als je in Valencia bent? Ik deel mijn de leukste adresjes van Valencia. Restaurants waar je lekker en betaalbaar kan eten. Een impressie van mijn appartement in Valencia. Beleef Valencia als een local.
Arrocería La Valenciana
In het centrum van Valencia liggen vele tapas-restaurants en plekken met een 'tourist menu'. Ik ben wat huiverig. "Moet je doen", druk de eigenaresse van mijn appartement me op het hart. Ik zie het volgens haar verkeerd: het toeristenmenu moet je zien als een daghap, goed eten voor weinig geld. Ze verzekert me dat locals met zo zeer van deze menu's genieten als de toeristen.
Een eenvoudig maar smaakvol aperitief in Arrocería La Valenciana
Vis met amandel en tomaat als voorgerecht
Ik neem de proef op de som en beland in Arrocería La Valenciana. De verlichting is net te fel om sfeervol te zijn, maar verder is de inrichting niet verkeerd. En het eten! Mammie.
Het menu begint met een viertal starters, bestaande uit een frisse salade met knapperige sla en tomaat, een soepje, gefrituurde garnaal en kleine puntpaprika gevuld met kaas. Als hoofdgerecht kies ik voor zwarte risotto: een rijke risotto gevuld met zeedieren en zwart gekleurd door de inkt van een inktvis.
Ik heb geen ruimte voor een toetje, maar een lekkere kop thee smaakt ook prima.
Adres: Carrer dels Juristes, 12, slechts een blok verwijderd van Plaça de la Verge en de kathedraal van Valencia.
Een verse salade met lekkere streekproducten bij Mercado de Tapineria
Mercado de Tapineria
Wanneer je door het centrum van Valencia slentert tussen de mooiste bezienswaardigheden kun je er niet omheen, de vele terrassen tussen Llotja* en de kathedraal. En wanneer je niet struikelt over de vele stoelen, dan struikel je wel over de opdringerige proppers. De keerzijde van het toerisme.
Aan de Carrer de la Tapineria, een beetje verscholen, vind je Mercado Tapineria. Een stijlvol restaurant met heerlijke verse gerechten, inclusief een redelijke keus aan vegetarische en veganistische gerechten.
Ik geniet van een salade met groene groenten, truffelsaus en verse kaas én een lasagne. Dat laatste is natuurlijk niet heel Spaans, ik geef het toe, maar de kok heeft er zijn eigen twist aan gegeven.
Ontmoet de locals bij Bar Restaurante viriato
Mijn favoriet: Bar Restaurante viriato
Iets meer naar de rand van het het centrum, vlak bij Torres de Quart, ligt bar restaurante viriato. Een klein lokaal tentje met vriendelijke gastvrouw. Dat ik geen Spaans spreek en zij geen Engels mag de pret niet drukken. Enigszins op de gok bestel ik een aantal tapas.
Terwijl het restaurant zich langzaam vult met locals wordt mijn eten geserveerd. Kroketten met kruidige kaas. Een mooie stapel gefrituurd deeg met zout en honing (had ik al gezegd dat ik het menu niet kom lezen?) Salade met veel tomaat, mozzarella en olijven. En wanneer ik bijna verzadigd ben krijg ik bovendien zalmtartaar met brood.
De lekkerste tapas van Valencia
De lekkere toetjes lachen me toe vanaf de counter. Ik lag vriendelijk terug wanneer ik om de rekening vraag. Wederom moet deze zoetekauw een toetjes afslaan omdat het buikje vol zit.
Dit restaurant is mijn favoriete restaurant in Valencia! Hier vind je de lekkerste tapas. Helaas ontdekte ik het pas op de avond voordat ik terug naar Nederland vloog, anders zou ik deze lokale hotspot zeker met een tweede bezoek vereerd hebben.
Adres: Plaza de Viriato, 5
Bij het uitzoeken van de foto’s voor deze blog over eten in Valencia moet ik opnieuw watertanden. Valencia is met zijn vele leuke bars en restaurants een echt paradijs voor foodies.
Slapen in Valencia: Apartamentos Edificio Palomar
Tijdens een stedentrip kun je kiezen voor een comfortabel hotel of een goedkoop hostel, maar steeds vaker kies ik voor een appartement. Omdat je een stad pas echt beleeft wanneer je tijdelijk in een gezellige wijk tussen de locals woont. Maar ook vanwege de ruimte die je tot je beschikking hebt. Tijdens mijn stedentrip naar Valencia logeren mijn moeder en ik in Apartamentos Edificio Palomar in de populaire wijk El Carmen.
Stipt op de afgesproken tijd word ik opgehaald van het vliegveld. In de auto kletst de taxichauffeur honderduit over Valencia. Volgens hem is El Carmen de leukste wijk van Valencia en heb ik een goede keus gemaakt te kiezen voor Apartamentos Edificio Palomar. Volgens hem beland ik in de mooiste en schoonste accommodatie in Valencia. Hij blijkt zelf tegenover het appartementencomplex te wonen.
Via een dikke houten deur kom ik op een kleine patio. Een marmeren trap met ggietijzeren leuningen voert je naar de appartementen toe. Maar als je moe in de benen bent na een lange dag slenteren door de stad kun je ook gewoon de lift nemen.
Het complex is smetteloos schoon en heeft twee slaapkamers met voldoende kastruimte. Ook de bank in de woonkamer is eventueel om te toveren tot een extra bed. De inrichting is licht met vrolijke tekeningen van Valencia op de muren, de lastdieren en zelfs de handdoeken. Een terugkerend thema. De keuken is van alle gemakken voorzien, maar ik ga niet verder dan het zetten van thee. Er zijn teveel leuke plekjes om in de stad te eten.
Wil je zelf koken? De Mercado centraal ligt op slechts een paar minuten van het appartement. Hier vind je de beste verse streekproducten.
Adres: Apartamentos Edificio Palomar, Calle Palomar 13
Meer lezen?
- Wil je meer dan alleen lekker eten in Valencia? Pak de fiets of loop tussen de mooie bezienswaardigheden van Valencia
- Verdwaal tussen de street art in Valencia
- Meer steden beleven als een local? Kijk ook eens naar Porto of Boekarest
- Meer stedentrips met tips voor eten en slapen van een local