home    stage Indonesië    vrijwilligerswerk Azië    gastenboek
Kuching

Iban Longhouses
Bako NP
Semonggoh Orang Utang Rehablititation Centre

Kuching betekent 'kat'.  Waarom deze stad naar een kat vernoemt is, is me een raadsel, feit is echter wel dat er een aantal standbeelden met katten in de stad te vinden is. Deze zijn afgrijselijk!!! Maar goed, dat is mijn mening :-)

De levensaarder van Kuching is de Sungai Sarawak, een levendige rivier waarlangs een mooie promonade is aangelegd (Waterfront). In de avond herreizen hier allerlei eetstalletjes, de locale bevolking flaneert er vrolijk op los en het hele spectakel vormt een lust voor het oog.


Sungai Sarawak

Aan de noordelijke oever van de rivier is echter niet zoveel te beleven. Hier ligt het Istana (paleis) en het fort Margherita. Met een klein bootje kun je voor een paar ringgit naar de overkant om het fort te bewonderen, in het fort is trouwens een politie-museum gevestigd. Niet ver vanaf het fort ligt trouwens een orchideeëntuin.


Tambang op de Sungai Sarawak

Vlak langs de rivier loopt de Main Bazaar. Aan deze bazaar zijn allerlei kleine winkeltjes gevestigd, welke met name souveniers verkopen. Hier is veel handwerk van o.a. de Iban te vinden. Ook zijn er vele touroperators die excursies aanbieden naar de omgeving van Kuching, onder meer naar verschillende Longhouses, het Bako NP en het Semonngoh Orang Utang Rehabilitatie Centrum.
Aan deze weg ligt trouwens ook de tourist information. Hoewel kun kantoor vrij klein is, weet men een hoop. En wat me eigenlijk nog het meest verbaasd heeft, is dat de info die we kregen OBJECTIEF was. Ik verwachtte eigenlijk dat we linea recta doorgestuurd zouden worden naar het reisbureau dat de meeste commissie zou geven! Zo zie je maar weer, ondanks dat op veel plaatsen in Azië alles om commissie lijkt te draaien, is dit duidelijk niet altijd het geval!

Verder telt Kuching verschillende tempels. De oudste is de Chinese Tua Pek Kong tempel. Vlak bij het water, gelegen op een kleine verhoging, een kleurrijk gezicht.


fruitverkoopster bij de Hong San Tempel

Een paar straten verderop ligt de Hong San Tempel. Ook deze tempel is eigenlijk erg klein, maar toch leuk om even te zien.

Rondom het Padang Merdeka, richting busstation, ligt het koloniale hart van Kuching.


Overnacht in het Kunching Hilton, Jl Tunku Abdul Raman, 248200
Tja, het Hilton is luxe en heeft alles wat je hartje begeert. Prijs: RM 300. (wanneer je langere tijd blijft, kun je voor het zelfde geld een luxere en grotere kamer bedingen.)